Podlahy


Základní informace a použití PUR pěny:

Stříkaná polyuretanová pěna (PUR pěna) vytváří kompaktní vzduchotěsnou vrstvu beze spár.  Jedná se o dvousložkový materiál tvořený složkou A – Izopianol a složkou B – Purocyn. Vyplní a zaizoluje i těžce dostupná místa. Zároveň Vás chrání před vnější hlukem a zabraňuji nežádoucímu průniku nebo úniku vzduchu a tvorbě plísní. Je antialergická, zdravotně nezávadná. Po celou domu životnosti stavby zůstanou pěny pružné, objemově stálé a díky tomu nezmění své izolační vlastnosti.

PUR pěny dělíme na:

  •  měkké ( mají otevřenou buněčnou strukturu) – použití v interiéru
  •  tvrdé (mají uzavřenou buněčnou strukturu) – použití v interiéru a exteriéru
  •  extra tvrdé( mají uzavřenou buněčnou strukturu) – použití pro ploché střechy

Aplikace probíhá přímo na místě stavby. Stroj GRACO H25 smíchá při teplotě 50 – 60 °C obě složky pěny. Vyhřívanými hadicemi je pod vysokým tlakem dopraví ke stříkací pistoli, kde se těsně před aplikací obě složky smísí. Dojde k chemické reakci, kdy během tří vteřin začne pěna expandovat.  Měkká pěna zvětší svůj objem až 150x. Tvrdé PUR pěny zvětší svůj objem zhruba 40x, aplikují se tedy ve více nástřicích, až na požadovanou tloušťku.

 

 


Pro izolování podlahy se používá buď  měkká pěna Soft Green 10.

Měkká pěna s otevřenou strukturou buněk má hlavní využití v interiéru. Po nástřiku a rychlém vytvrdnutí se v případě potřeby lehce zarovnává zaříznutím (např. mezi trámy nebo rastry SDK konstrukcí).  Zamezuje průniku vlhkosti a vzduchu. Před zaklopením je nutné použít parozábranu, hlavně v místech se zvýšenou vlhkostí (koupelna, kuchyň).

Způsob aplikace: Pěna je stříká do dřevěných rastrů, následně se zařízne do roviny s rastry a tyto rastry zaklopíme dřevěnými palubkami nebo cetris deskami, na které nalepíme dlažbu, lino nebo koberec.

Tato pěna se používá všude tam, kde se nevyžaduje použití hydroizolace (většinou v patře nebo na půdě) a kde nejsou zvýšené nároky na tvrdost – pěna je chráněná mezi rastry.

Výhoda: Velmi nízká hmotnost – nezatěžuje strop v nižším patře, rychlá aplikace. 

 

Nebo se pro izolování podlahy použije tvrdá pěna Hard green 35.

Tato pěna je s uzavřenou strukturou buněk, obsahuje miliony mikrobuněk a díky tomu má téměř dvojnásobný tepelný odpor oproti měkké pěně. Je extrémně tvrdá a pevná a pochozí již po pár minutách.
Pěna plní funkci hydroizolace (extrémně odolná vůči vodě a vlhkosti), není tedy potřeba použít izolaci proti vlhkosti, parozábranu nebo difuzní folii.

Způsob aplikace: Tato pěna se stříká přímo na základovou desku.
Na tuto pěnu se následně aplikuje anhydridová stěrka nebo beton a pokládá se dlažba, plovoucí podlahy nebo jiná krytina. Je rovněž možné pěnu vybrousit do roviny a přímo pokládat podlahovou krytinu.

Výhoda: Nízká hmotnost, rychlá aplikace, vysoká pevnost a výborné hydroizolační vlastnosti.

 

zpusob_aplikace
Náš certifikovaný specialista Vám přesně zaměří Vaší stavbu, doporučí nejvhodnější provedení prací a přepočítá cenovou nabídku – ZDARMA !