Fasády


Základní informace a použití PUR pěny:

Stříkaná polyuretanová pěna (PUR pěna) vytváří kompaktní vzduchotěsnou vrstvu beze spár.  Jedná se o dvousložkový materiál tvořený složkou A – Izopianol a složkou B – Purocyn. Vyplní a zaizoluje i těžce dostupná místa. Zároveň Vás chrání před vnější hlukem a zabraňuji nežádoucímu průniku nebo úniku vzduchu a tvorbě plísní. Je antialergická, zdravotně nezávadná. Po celou domu životnosti stavby zůstanou pěny pružné, objemově stálé a díky tomu nezmění své izolační vlastnosti.

PUR pěny dělíme na:

  •  měkké ( mají otevřenou buněčnou strukturu) – použití v interiéru
  •  tvrdé (mají uzavřenou buněčnou strukturu) – použití v interiéru a exteriéru
  •  extra tvrdé( mají uzavřenou buněčnou strukturu) – použití pro ploché střechy

Aplikace probíhá přímo na místě stavby. Stroj GRACO H25 smíchá při teplotě 50 – 60 °C obě složky pěny. Vyhřívanými hadicemi je pod vysokým tlakem dopraví ke stříkací pistoli, kde se těsně před aplikací obě složky smísí. Dojde k chemické reakci, kdy během tří vteřin začne pěna expandovat.  Měkká pěna zvětší svůj objem až 150x. Tvrdé PUR pěny zvětší svůj objem zhruba 40x, aplikují se tedy ve více nástřicích, až na požadovanou tloušťku.

 

Pro izolovaní fasády se používá tvrdá pěna Hard green 35.

Tato pěna je s uzavřenou strukturou buněk, obsahuje miliony mikrobuněk a díky tomu má téměř dvojnásobný tepelný odpor oproti měkké pěně. Je extrémně tvrdá a pevná a pochozí již po pár minutách.
Pěna plní funkci hydroizolace (extrémně odolná vodě a vlhkosti), není tedy potřeba použít parozábranu nebo difuzní folii.

Způsob aplikace: Pěna se nastříká na suchý a čistý povrch do připravených latí, po vytvrdnutí se zařízne do roviny s latěmi. Poté je možné provést fasádu zaklopením – palubkami, klinker nebo jiné obložení a nebo natažením fasádního lepidla se skelnou tkaninou a omítkou (klasická nebo omyvatelná).

Výhoda: Nízká hmotnost, rychlá aplikace, vysoká pevnost a výborné hydroizolační vlastnosti.

Naše společnost měkké pěny na fasádní systémy nepoužívá a nedoporučuje !
Tato pěna má otevřenou strukturu buněk, je měkká, není voděodolná a její užití je hlavně v interiéru.

zpusob_aplikace
Náš certifikovaný specialista Vám přesně zaměří Vaší stavbu, doporučí nejvhodnější provedení prací a přepočítá cenovou nabídku – ZDARMA !