Časté dotazy


Všeobecné otázky ke stříkanému zateplení PUR pěnou

Proč by měla být izolace stříkanou pěnou tou nejlepší volbou pro mne ?
a) výrazně ušetříte na nákladech za topení – chlazení Vaší nemovitosti
b) stříkané zateplení okamžitě po nástřiku zvětší svůj objem až 120x, dokonale přilne k podkladu a vyplní i těžce dostupná místa (rohy, kouty, šikminy)
c) vytvoří se jedna homogenní tepelně izolační vrstva a tím se zpevní i konstrukce
stavby
d) oproti jiným používaným izolačním materiálům (vata, polystyrén, celulóza) se stříkané zateplení PUR ani po mnoha létech nesmrskne, nesníží se izolační vrstva, nevytvoří se žádné vzduchové mezery, nemění se tepelně izolační vlastnosti, neprochází žádný vzduch z vnějšku ani zevnitř
e) stříkané zateplení PUR pěnou vytvoří ve Vašem domě příjemné klima bez vnějšího hluku, prachu a alergenů

Vata je používána jako izolace už léta, je cenově dostupná, je možno ji koupit v každých stavebninách, proč bych měl dát přednost PUR pěně?
PUR pěna je v dnešní době považována za nejlepší izolant, nejenom pro svoji tvarovou a izolační stálost. Investice do tohoto zateplení Vám přinese komfort bydlení bez nežádoucích škůdců (hlodavci, kuny a jiná havěť), bez plísní, alergenů.
Nevytváří tepelné mosty jako jiné používané izolanty, jelikož svou strukturou a aplikací vyplní veškeré dutiny.

Náklady na izolaci PUR pěnou jsou vyšší než při použití vaty, polystyrenu, celulózy. V čem spočívá její výhoda? Nebo jen platím za nový produkt?/novinku?
V žádném případě neplatíte za nový produkt, ale za izolaci 21. století.
PUR pěna je ve východní Evropě aplikována cca 10 let, ale v západním světě (USA, Kanada, Švédsko, Finsko…) je aplikována přes 30 let.

Jaké používáte typy pěn?
Pěny, které používáme jsou Měkká pěna –  Soft Green 10 (použití uvnitř budov) a dále Tvrdá pěna – Hard Green 35 (použití uvnitř i vně budov) a  Tvrdá pěna – Hard Green 55 (použití většinou vně – ploché střechy).

Je Vaše stříkané zateplení PUR pěnou certifikované a testované ?
Samozřejmě. Všechny naše používané materiály jsou atestované a splňují veškeré normy pro Českou republiku i Evropskou Unii.  Společnost, která tyto pěny vyrábí má více než 20-ti letou historii a vyváží do Evropy a dokonce i do USA, které je leadrem ve stříkaném zateplení PUR.

Zabydlují se hlodavci do stříkaného zateplení, tak jako do vaty nebo celulózy ?
Ne, PUR pěna má nulovou potravinovou hodnotu. To se bohužel nedá říct o vatě či celulóze. Podkroví, půda zamořená hlodavci – to se Vám s PUR pěnou nestane! 

Existují zdravotní rizika spojená s použitím stříkaného zateplení PUR ?
Ne, stříkané zateplení PUR pěnou neobsahuje žádné toxické nebo karcinogenní látky. PUR pěny se používají i pro matrace, sedací soupravy nebo sedadla v automobilech. Navíc námi používané materiály necháváme pravidelně testovat ve státní zkušebně ITC.

Smršťuje nebo roztahuje se stříkané zateplení PUR  ?
Ne,  stříkané zateplení PUR zůstane stabilní a pružné po celou dobu životnosti stavby. Pružnost a stabilitu  neovlivňuje teplota, vlhkost okolí ani přírodní vlivy (vítr, mráz, sluneční záření,..)

 

Otázky:  stříkané zateplení – měkká pěna

Koupil jsem starší dům a celý ho rekonstruuji. Původní vatová izolace je zničená – vlhká, plísnivá a zapáchá.

I pro tento případ máme řešení. Jediný rozdíl oproti novostavbě je v tom, že se PUR pěna aplikuje z venčí. Po odkrytí střešní krytiny se pěna stříká přímo na SDK konstrukce, palubky a pod. První se stříká měkká pěna a na ní tvrdá pěna, která slouží i jako parozábrana.

Kde všude lze použit měkkou pěnu ?
Měkkou pěnu Soft Green 10 lze použít pro izolování podkroví, stropů, stěn, příček a fasády.

Lze měkkou pěnu použít i jako zvukovou izolaci ?
Ano. Měkké pěny vynikají zvukově absorpčními vlastnosti, tzn. že zvuk výborně pohlcují. Jedná se o pohlcení zvuku jak z venkovního prostředí, tak i z vnitřních místností. Pro nadstandardní zvukové odhlučnění se používá stříkaná akustická pěna.

Jak dlouho trvá aplikace nástřiku měkké pěny ?
Běžný rodinný dům je zaizolován během jednoho dne (záleží na síle nástřiku a složitosti konstrukce).

Jaká je doporučená tloušťka stříkaného zateplení měkkou pěnou ?
Záleží na energetické třídě daného domu, ale doporučuje se od 15 do 30 cm. Pokud není dostatečný prostor, tak je vhodné použit tvrdou pěnu s výrazně nižší tloušťkou nástřiku.  Základní tloušťka izolace pro součinitel prostupu tepla U=0,23 W/m2*K – měkká pěna 10 cm, tvrdá pěna 6 cm.

 

Otázky: stříkané zateplení – tvrdá pěna 

Nasává tvrdá pěna vodu ?
Ne, tvrdá pěna funguje jako parozábrana a lze ji použit i jako hydroizolaci. Je tvořena systémem uzavřených buněk, jejichž kompaktní vrstva zabraňujeme jakémukoliv prosakování.

Kde všude lze použít tvrdou pěnu ?
Tvrdou pěnu Hard Green 35 nebo 55 lze použít jako tepelnou izolaci a hydroizolaci základů , také pro izolování podkroví, plochých střech, podlah, nádrží, bazénů a stavebních unimo buněk.

Jak dlouho trvá nástřik tvrdé pěny ?
Samotná aplikace touto pěnou je rychlejší než jinými materiály. Např. plochou střechu o ploše cca 120 m2 dokážeme zaizolovat většinou během jednoho dne. Polystyrenem nebo vatou by to trvalo i týden.

Jaká je doporučená tloušťka izolace tvrdou pěnou ?
Doporučuje se 3-10 cm.

Kde všude lze použít tvrdou pěnu ?
Tvrdou pěnu lze použít pro hydroizolaci a tepelnou izolaci základů a podlah.
Jako tepelnou izolaci je vhodné použití pro ploché střech, plechové střechy z vnějšku nebo izolace plechové střechy zevnitř,např. haly.

Jak se mám rozhodnout, zda vybrat měkkou či tvrdou pěnu?
V této otázce Vám rádi poradí přímo na na Vaší stavbě naší technici, a to ZDARMA !

zpusob_aplikaceVeškeré další dotazy s Vámi zkonzultuje náš technik, a to ZDARMA !